Na kolik tak vyjde tvorba webových stránek?

Cena

Chápeme, že vás tahle otázka zajímá. A hned na rovinu odpovídáme, že ceník tvorby webových stránek prostě nemáme. Neposkytujeme krabicová řešení, každý web z  aší dílny je originál a říct vám bez důkladné analýzy, kolik bude stát ten váš, by bylo jako střílet na terč s šátkem přes oči. Musíme nejdřív přesně vědět, co chcete a potřebujete (ne vždy je to totéž) a až pak můžeme odhadnout jaká bude cena. 

Můžeme vám ale dát alespoň určitý cenový rámec. Vezměme si jako příklad film. Ten dnes natočíte klidně i na mobil za pár kaček, pobavíte jím přátele, ale Oscara za něj nejspíš nedostanete. Je to čistě amatérská aktivita pro zábavu. Vyšší level představuje televizní produkce, kde se už používá profesionální technika, je tam scénárista, režisér, herci… Ale rozpočet na výpravu, efekty, honoráře atd. samozřejmě není nijak závratný a na výsledku je to znát. Večer po práci se na takový film podíváte, ale do kina byste na něj asi nešli. Filmy putující do kin mají řádově vyšší rozpočty a kvalitativního rozdílu si nejspíš všimne i laik. To je další úroveň. No a posledním stupněm jsou hollywoodské megatrháky, do nichž producenti pumpují miliony dolarů a dokáží vytvořit podívanou, která nadchne diváky po celém světě.

Cena

Cena 1

Naše weby lze přirovnat k třetímu druhu tvorby – filmům pro kina. Děláme profesionálně dobře zvládnuté stránky bez začátečnických chyb, logicky poskládané, graficky atraktivní a dobře použitelné. Jsme už hodně daleko od amatérských pokusů rádoby webdesignérů, ale na druhou stranu se nepouštíme do megalomanských projektů typu “druhého Facebooku”, kde by za výrobou stálo dalších 50+ lidí.

I v téhle cenové kategorii ovšem existují velké rozdíly. Abychom stanovili cenu budoucího webu, musíme zjistit, co máte v plánu a jaké jsou vaše cíle. Když se přidržíme filmového podobenství, musíme vědět, co bude ve scénáři, jaký to bude žánr, jakému publiku bude dílo určeno a kolik lidí ho musí vidět, aby se peníze do něj vložené vrátily. Totéž platí i pro web. Musíme znát cílovou skupinu, cíle webu a požadavek na návratnost investic. Do takto dobře naplánovaných projektů se pak pouštíme, protože když se peníze vrátí vám, vrátíte se příště i vy za námi 🙂

Takže tak je to s cenou. Můžeme vám ale prozradit, že v průměru se rozpočty na tvorbu našich webů pohybují v řádech desítek tisíc korun.

Kontaktovat web čr

Buďme v kontaktu

+420 725 877 828
IČO: 87472236
Lesnická 58, Brno 613 00

Máte dotaz? Napište nám
Nejprve přijměte naše zásady ochrany osobních údajů a zahajte konverzaci.